pexels-andrea-piacquadio-3823491-scaled

Sprawdź inne usługi

Nie licz na to, że ktoś Ci przyzna wysokie odszkodowanie tylko dlatego, że jesteś uczestnikiem wypadku. Każda sprawa jest inne i należy ją traktować indywidulanie, czyli od samego początku jej prowadzenia Twój prawnik powinien się skupić na przygotowaniu Ciebie do sprawy, omówieniu strategii w zakresie postępowania karnego, cywilnego jak i dowodów i aspektów w sferze medycznej.

Pamiętaj

Wysokość przysługujących Ci roszczeń zależy od tego jaki poniosłeś uszczerbek na zdrowiu, jak przygotujesz się dowodowo do sprawy, oraz w jaki szczegółowy sposób udowodnisz swoje roszczenie. 

Jak już wiesz na co zwrócić uwagę, to wtedy powinno zaplanować się wysokość odszkodowania, zadośćuczynienia i renty, które to świadczenia Ci przysługują i zaczynają się od kilkuset złotych a osiągają wysokość nawet kilkuset tysięcy a w niektórych przypadkach nawet ponad miliona złotych, wszystko jest zależne od tego jaką szkodę poniosłeś, jaka jest wysokość Twojego uszczerbku na zdrowiu lub jakie relacje miałeś z osobą zmarłą w skutek wypadku.

Pamiętaj

W przypadku, gdy do wypadku doszło w wyniku przestępstwa, możesz dochodzić roszczeń nawet do 20 lat wstecz.

Przed złożeniem pozwu do sądu lub wysłania zgłoszenia szkody z wezwaniem do zapłaty pamiętaj o dochodzeniu też odsetek, które mogą wynieść dużą część z Twojego roszczenia.  Porozmawiaj tez z prawnikiem z Kancelarii Lesta Odszkodowania o tym jak wycenić roszczenie by też nie było one za małe (niedoszacowanie szkody).

Prawnicy z Kancelarii Lesta Odszkodowania analizują codziennie dziesiątki spraw, które się zakończyły w różnych sądach.

Działaj szybko, nie zwlekaj !

Niezwłocznie po zdarzeniu należy zaangażować się w analizę okoliczności wypadku, dowiedzieć się na jakim etapie jest sprawa karna (oraz jacy biegli zostali powołani) i czy jest mowa o przyczynieniu się Poszkodowanego do wypadku.

Dodatkowo, bardzo ważne jest to, aby odbyć konsultacje z wszystkim specjalistami medycznymi, którzy mogą się wypowiedzieć i opisać doznane obrażenia, które mają wpływ na zdrowie, leczenie i rehabilitację.

Pamiętaj o dowodach w sprawie

Należy pamiętać o gromadzeniu wszelkich dowodów (dokumentów, danych, zdjęć, informacji), a w szczególności: danych sprawcy (imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr telefonu, nr rejestracyjny pojazdu, nr polisy ubezpieczeniowej), danych i zeznań świadków (imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr telefonu), notatek policyjnych, dokumentacji medycznej, dokumentacji z zakładów ubezpieczeniowych, sądów, urzędów, kosztów (rachunki i faktury wystawione na osobę poszkodowaną), materiałów dokumentujących straty związane z wypadkiem. Jeśli nie udało Ci się zabezpieczyć dowodów to prawnik z Kancelarii Lesta pomoże Ci pozyskać niezbędną dokumentację w sprawie.

Skontaktuj się z nami

Nie czekaj, na zakończenie sprawy,  już dzisiaj zwróć się do nas. 

Wyślij zapytanie