matt-chesin-ZI-vWZBbwj8-unsplash

Sprawdź inne usługi

Wypadki za granicą należą do szczególnie stresujących wydarzeń, gdyż traumatycznemu zdarzeniu często towarzyszą bariera językowa i nieznajomość lokalnego prawa. Ważne więc, by w takiej sytuacji móc liczyć na zaufaną kancelarię specjalizującą się w uzyskiwaniu odszkodowań za wypadki mające miejsce poza granicami Polski. Reprezentujemy osoby, które uczestniczyły w wypadkach za granicą, m.in. kierowców, pasażerów, pieszych i rowerzystów. Prowadzimy wszystkie sprawy, bez względu na rodzaj doznanej szkody.

Zaufaj naszemu doświadczeniu i skontaktuj się z nami, jeśli:

Specjalizujemy się w pozyskiwaniu odszkodowań, zadośćuczynień i rent dla osób, które uczestniczyły w wypadkach zagranicznych. Specjalizujemy się w polskim i europejskim prawie odszkodowawczym, dlatego jesteśmy w stanie pomóc w każdej sprawie – bez względu na to, w jakim kraju doszło do zdarzenia.

Pomożemy w dopełnieniu wszelkich formalności, takich jak zgłoszenie szkody, kontakt z Towarzystwem Ubezpieczeniowym sprawcy czy wnioskowanie o odszkodowanie, zadośćuczynienie lub rentę. Zadbamy o Twój komfort psychiczny i pomożemy Ci uniknąć nieprzyjemności związanych z nieznajomością języka obcego czy europejskiego prawa.

Działaj szybko, nie zwlekaj !

Niezwłocznie po zdarzeniu należy zaangażować się w analizę okoliczności wypadku, dowiedzieć się na jakim etapie jest sprawa karna (oraz jacy biegli zostali powołani) i czy jest mowa o przyczynieniu się Poszkodowanego do wypadku.

Dodatkowo, bardzo ważne jest to, aby odbyć konsultacje z wszystkim specjalistami medycznymi, którzy mogą się wypowiedzieć i opisać doznane obrażenia, które mają wpływ na zdrowie, leczenie i rehabilitację.

Pamiętaj o dowodach w sprawie

Należy pamiętać o gromadzeniu wszelkich dowodów (dokumentów, danych, zdjęć, informacji), a w szczególności: danych sprawcy (imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr telefonu, nr rejestracyjny pojazdu, nr polisy ubezpieczeniowej), danych i zeznań świadków (imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr telefonu), notatek policyjnych, dokumentacji medycznej, dokumentacji z zakładów ubezpieczeniowych, sądów, urzędów, kosztów (rachunki i faktury wystawione na osobę poszkodowaną), materiałów dokumentujących straty związane z wypadkiem. Jeśli nie udało Ci się zabezpieczyć dowodów to prawnik z Kancelarii Lesta pomoże Ci pozyskać niezbędną dokumentację w sprawie.

Skontaktuj się z nami

Nie czekaj, na zakończenie sprawy,  już dzisiaj zwróć się do nas. 

Wyślij zapytanie