pexels-cottonbro-4553180

Sprawdź inne usługi

W każdej pracy może zdarzyć się wypadek, bez względu na to, czy jest to praca na budowie, czy w biurze. Jeśli doznałeś uszkodzenia ciała wskutek wypadku w pracy, masz prawo ubiegać się o odszkodowanie, zadośćuczynienie i rentę, bez względu na rodzaj zdarzenia i wielkość obrażeń.

O rekompensatę mogą ubiegać się osoby poszkodowane w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, jeśli do wypadku doszło wskutek zaniedbania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy przez pracodawcę. Świadczenie wypłacane jest z OC zakładu pracy i można o nie wnioskować wtedy, gdy szkoda nie została w pełni pokryta przez świadczenie wypłacone przez ZUS.

Osoby, które doznały szkody wskutek wypadku w pracy, mogą ubiegać się o:

W walce o wysokie odszkodowanie niezwykle ważny jest wiarygodny materiał dowodowy, dlatego pamiętaj o zabezpieczeniu filmu z monitoringu i zebraniu zeznań świadków, by udowodnić, że doszło do zaniedbania zasad bhp w miejscu pracy.

Jako eksperci w dochodzeniu odszkodowań, zadośćuczynień i rent dla osób, które doznały szkody wskutek wypadku w pracy,  zapewniamy pełne wsparcie na każdym etapie prowadzenia sprawy i walkę o najwyższe możliwe świadczenie.

Działaj szybko, nie zwlekaj !

Niezwłocznie po zdarzeniu należy zaangażować się w analizę okoliczności wypadku, dowiedzieć się na jakim etapie jest sprawa karna (oraz jacy biegli zostali powołani) i czy jest mowa o przyczynieniu się Poszkodowanego do wypadku.

Dodatkowo, bardzo ważne jest to, aby odbyć konsultacje z wszystkim specjalistami medycznymi, którzy mogą się wypowiedzieć i opisać doznane obrażenia, które mają wpływ na zdrowie, leczenie i rehabilitację.

Pamiętaj o dowodach w sprawie

Należy pamiętać o gromadzeniu wszelkich dowodów (dokumentów, danych, zdjęć, informacji), a w szczególności: danych sprawcy (imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr telefonu, nr rejestracyjny pojazdu, nr polisy ubezpieczeniowej), danych i zeznań świadków (imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr telefonu), notatek policyjnych, dokumentacji medycznej, dokumentacji z zakładów ubezpieczeniowych, sądów, urzędów, kosztów (rachunki i faktury wystawione na osobę poszkodowaną), materiałów dokumentujących straty związane z wypadkiem. Jeśli nie udało Ci się zabezpieczyć dowodów to prawnik z Kancelarii Lesta pomoże Ci pozyskać niezbędną dokumentację w sprawie.

Skontaktuj się z nami

Nie czekaj, na zakończenie sprawy,  już dzisiaj zwróć się do nas. 

Wyślij zapytanie