pexels-andrea-piacquadio-3760275

Sprawdź inne usługi

Wiele osób nie zgłasza upadku na oblodzonym lub uszkodzonym chodniku, gdyż nie zdaje sobie sprawy z tego, że może otrzymać odszkodowanie za doznaną szkodę. Zarządca danego terenu (np. chodnika) ma obowiązek zadbać o to, by nawierzchnia była bezpieczna dla użytkownika. Jeśli więc poślizgnąłeś się na oblodzonym lub nierównym chodniku, masz prawo do odszkodowania, zadośćuczynienia lub renty.

Osoby, które doznały szkody wskutek upadku, mogą ubiegać się o:

Reprezentujemy klientów ubiegających się o odszkodowania wskutek upadku na nawierzchniach niezabezpieczonych przed poślizgnięciami lub pozostających w złym stanie technicznym. Rekompensatę można uzyskać nie tylko za upadki na chodniku, lecz także za poślizgnięcie w sklepie czy na basenie.

W walce o wysokie odszkodowanie niezwykle ważny jest wiarygodny materiał dowodowy. Jeśli doznałeś szkody wskutek upadku, pamiętaj o sfotografowaniu miejsca zdarzenia lub zabezpieczeniu materiału z monitoringu, by udowodnić, że doszło do zaniedbania bezpieczeństwa w miejscu przeznaczonym do ruchu pieszego.

Jesteśmy ekspertami w dochodzeniu odszkodowań, zadośćuczynień i rent dla osób, które doznały szkody wskutek upadku. Specjalizujemy się w prawie odszkodowawczym, dlatego walczymy o najwyższe rekompensaty dla naszych klientów. Zapewniamy przy tym minimum formalności i pełne wsparcie na każdym etapie prowadzenia sprawy.

Działaj szybko, nie zwlekaj !

Niezwłocznie po zdarzeniu należy zaangażować się w analizę okoliczności wypadku, dowiedzieć się na jakim etapie jest sprawa karna (oraz jacy biegli zostali powołani) i czy jest mowa o przyczynieniu się Poszkodowanego do wypadku.

Dodatkowo, bardzo ważne jest to, aby odbyć konsultacje z wszystkim specjalistami medycznymi, którzy mogą się wypowiedzieć i opisać doznane obrażenia, które mają wpływ na zdrowie, leczenie i rehabilitację.

Pamiętaj o dowodach w sprawie

Należy pamiętać o gromadzeniu wszelkich dowodów (dokumentów, danych, zdjęć, informacji), a w szczególności: danych sprawcy (imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr telefonu, nr rejestracyjny pojazdu, nr polisy ubezpieczeniowej), danych i zeznań świadków (imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr telefonu), notatek policyjnych, dokumentacji medycznej, dokumentacji z zakładów ubezpieczeniowych, sądów, urzędów, kosztów (rachunki i faktury wystawione na osobę poszkodowaną), materiałów dokumentujących straty związane z wypadkiem. Jeśli nie udało Ci się zabezpieczyć dowodów to prawnik z Kancelarii Lesta pomoże Ci pozyskać niezbędną dokumentację w sprawie.

Skontaktuj się z nami

Nie czekaj, na zakończenie sprawy,  już dzisiaj zwróć się do nas. 

Wyślij zapytanie