Rozwód to jedno z najtrudniejszych przeżyć w życiu człowieka. Ważne więc, by w tych trudnych chwilach móc liczyć na profesjonalną pomoc prawną i wsparcie doświadczonego adwokata. Kancelaria Lesta zajmuje się prowadzeniem spraw rodzinnych, w tym spraw rozwodowych. Udzielamy również profesjonalnych porad prawnych w zakresie mediacji rodzinnych, terapii małżeńskich, władzy rodzicielskiej i tematów pokrewnych.

Rozwód to ostateczność

Klientom, którzy odkładają decyzję o rozwodzie, proponujemy skorzystanie z dostępnych rozwiązań i tłumaczymy, jak wyglądają one w świetle prawa. Alternatywą dla rozwodu jest separacja, która nie rozwiązuje małżeństwa i stwierdza, że nastąpił zupełny (lecz nie trwały) rozkład pożycia małżeńskiego.

Małżonkowie chcący ratować swój związek często decydują się również na terapię małżeńską prowadzoną przez psychologa. Spotkania ze specjalistą poprawiają komunikację, pomagają zrozumieć wzajemne potrzeby i ułatwiają znalezienie kompromisu. Terapia jest najskuteczniejsza wtedy, gdy obie strony chcą ratować związek małżeński.

Zupełnie innym rozwiązaniem są mediacje, które nie prowadzą do ratowania związku, lecz pomagają dojść do porozumienia w kwestii rozwodu. Podczas mediacji można ustalić (bez udziału sądu) takie kwestie jak rozwód za porozumieniem stron, władza rodzicielska, alimenty czy podział majątku. Mediator nie musi być psychologiem, jak w przypadku terapii małżeńskiej – może być nim prawnik, który ukończył odpowiedni kurs.

Rozwód po ludzku

Kancelaria Lesta specjalizuje się w sprawach rodzinnych, w tym w postępowaniach rozwodowych. Słuchamy potrzeb naszych Klientów i oferujemy najlepsze rozwiązania. Jeśli Klient wyraża chęć mediacji, organizujemy spotkanie ze współmałżonkiem i pomagamy w uzyskaniu ugody. Pomagamy również składać pozwy o separację i pozwy rozwodowe oraz reprezentujemy naszych Klientów przed sądem. Dokładamy wszelkich starań, by sprawa rozwodowa przebiegła spokojnie i pomyślnie, zwłaszcza jeśli małżonkowie mają nieletnie dzieci.

Działaj szybko, nie zwlekaj !​

Pozytywne załatwienie sprawy najczęściej łączy się z zadbaniem zawczasu o dokonanie różnych formalności, z przygotowaniem planu działania, merytorycznym przeanalizowaniu tematu przez różnych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, referencjami i kwalifikacjami.

Warto te kwestie niezwłocznie skonsultować ze specjalistą, zwłaszcza że, aby sprawę załatwić pomyślnie bardzo często trzeba też dopilnować ustawowych terminów.

Pamiętaj o dowodach w sprawie​

Gromadzenie właściwych dokumentów w sprawie jest niezwykle ważne w kontekście rzetelnego i wyczerpującego wszelkie żądania/roszczenia przygotowania się do prowadzenia sprawy.

Prawnicy z wieloletnim doświadczeniem wiedzą na co należy zwrócić uwagę, na czym się skupić, jakie dowody zgromadzić.

Skontaktuj się z nami

Nie czekaj, na zakończenie sprawy,  już dzisiaj zwróć się do nas. 

Wyślij zapytanie